Kontakta oss

Kverneland Group Sverige AB
Box 1023, 611 29  Nyköping 
Sverige

Tlf: 0155-77600 Vardagar
Växelns öppettider 1 juni-31 sept 08:00-16:00
1 okt-31 april 08:00-16:30

För dig som kund har vi valt ut ett brett återförsäljarnät, som hjälper oss att finnas på plats i din närhet. Våra återförsäljare ger dig utmärkt service, tillhandahåller viktiga reservdelar när du behöver dem, och har den kunskap om våra maskiner som du kan behöva för att hitta det redskap som passar just dig, och dina förhållanden. Din närmaste återförsäljare är din viktigaste kontakt för en bra affär, och du hittar våra återförsäljare här.

Smidigast direktkontakt får du genom att maila oss!

VD
Mats Tykesson
E-mail: mats.tykesson@kvernelandgroup.com
IT/Ekonomiansvarig
Jan Frölander 
E-mail: jan.frolander@kvernelandgroup.com
Marknadsföring och annonsering 
Andreas Soneryd 
E-mail: andreas.soneryd@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Plogar & Jordbearbetning
Ulrik Olsson 
Email: ulrik.olsson@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Gräs & Inomgårds
Lars Ullén
Email: lars.ullen@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Såmaskiner
Nils-Ingvar Kristensson
Email: nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Spridare 
Nils-Ingvar Kristensson 
Email: nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Sprutor
Nils-Ingvar Kristensson 
Email: nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Balredskap
Carl Thestrup
Email: carl.thestrup@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Siloking Självgående foderbl. 
Pierre Franzén 
Email: pierre.franzen@kvernelandgroup.com
Produktansvarig Vicon 
Pierre Franzén 
Email: pierre.franzen@kvernelandgroup.com
Eftermarknadschef
Pär Pettersson
Email: per.pettersson@kvernelandgroup.com
Serviceansvarig
Nils-Ingvar Kristensson
Email: nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com
Serviceansvarig
Peter Pettersson
Email: peter.pettersson@kvernelandgroup.com
Serviceansvarig
Håkan Hultman
Email: hakan.hultman@kvernelandgroup.com
Serviceansvarig
Vilhelm Eriksson
Email: vilhelm.eriksson@kvernelandgroup.com
Order - Reservdelar/Support
Pär Pettersson, Eleonor Roos
Email: reservdelar@kvernelandgroup.com
Försäljning
All försäljning av maskiner, tillbehör och reservdelar sker via vårt återförsäljarnät.
Du hittar din närmaste återförsäljare här.
Social Media
Bli ett fan på Facebook
Följ oss på Twitter
Besök vår YouTube
Följ oss på Google+