Kontakta oss

Kverneland Group Sverige AB
Skalles Väg 1, 605 97 Norrköping, Sverige

Tlf: 011-8000 800 Vardagar
Växelns öppettider 1 juni-31 sept 08:00-16:00
1 okt-31 april 08:00-16:30

Letar du efter produktinformation?

Har du en maskin från Kverneland kan du ladda ner dokumentation via användarplattformen MYKVERNELAND.

För dig som kund har vi valt ut ett brett återförsäljarnät, som hjälper oss att finnas på plats i din närhet. Våra återförsäljare ger dig utmärkt service, tillhandahåller viktiga reservdelar när du behöver dem, och har den kunskap om våra maskiner som du kan behöva för att hitta det redskap som passar just dig, och dina förhållanden. Din närmaste återförsäljare är din viktigaste kontakt för en bra affär, och du hittar våra återförsäljare här.

Smidigast direktkontakt får du genom att maila oss!

VD
Mats Tykesson
mats.tykesson@kvernelandgroup.com

Ekonomi, administration
Sofia Wallentin
sofia.wallentin@kvernelandgroup.com

Redskap, eftermarknad
Eleonor Roos
eleonor.roos@kvernelandgroup.com

IT och säljsupport
Robert Leander
robert.leander@kvernelandgroup.com

Marknadsföring och annonsering 
Andreas Soneryd 
andreas.soneryd@kvernelandgroup.com

Produktansvarig Plogar
Ulrik Olsson 
ulrik.olsson@kvernelandgroup.com

Produktansvarig Gräs & Inomgårds
Freddie Lindekrantz
freddie.lindekrantz@kvernelandgroup.com

Produktansvarig Såmaskiner, spridare och sprutor
Nils-Ingvar Kristensson
nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com

Produktansvarig Balredskap, kultivatorer, harvar
Carl Thestrup
Email: carl.thestrup@kvernelandgroup.com

Produktansvarig Vicon 
Pierre Franzén 
Email: pierre.franzen@kvernelandgroup.com

Eftermarknadschef
Pär Pettersson
Email: per.pettersson@kvernelandgroup.com

Serviceansvarig syd
Nils-Ingvar Kristensson
Email: nils-ingvar.kristensson@kvernelandgroup.com

Serviceansvarig öst
Peter Pettersson
Email: peter.pettersson@kvernelandgroup.com

Serviceansvarig nord
Håkan Hultman
Email: hakan.hultman@kvernelandgroup.com

Serviceansvarig väst
Vilhelm Eriksson
Email: vilhelm.eriksson@kvernelandgroup.com

Seriveansvarig Vicon
Ola Hertz
ola.hertz@kvernelandgroup.com

Order - Reservdelar/Support
Pär Pettersson, Eleonor Roos
Email: reservdelar@kvernelandgroup.com